Съмнително съдийство ни коства победата в Дания

България се представи добре при гостуването си на Дания и успя да продължи серията си без загуба след 1:1 с "червения динамит". В класирането, България остава втора, след лидера Италия, с 10 точки от шест мача. Чехия е трета с осем точки, а Дания остана с шест, но от пет срещи. Нашите момчета ще се борят за бараж, въпреки тежката програма, която им предстои. Дания имаше надмощие през първото полувреме, докато българите заложиха главно на контраатаки. Футболистите на Любослав Пенев стояха много добре в защита и домакините стигнаха само до две положения, като едното бе след разбъркване в наказателното поле на Николай Михайлов. През второто полувреме нещата стояха по доста по-различен начин, като България излезе остра и решена да търси гол на „Паркен“. Точно след изминаването на първите пет минути от второто полувреме Станислав Манолев вкара третия си гол в световните квалификации след асистенция на Александър Тонев. 11 минути по-късно Андреас Корнелиус си спечели дузпа, за нарушение на Илия Миланов. Останаха доста съмнения, че датчанинът си е повел топката с ръка, но Фират Айдънуш посочи бялата точка. Оттам Даниел Агер бе безгрешен и изравни за 1:1 в 63-та минута. Квалификациите за България ще продължат с гостувания на Италия и Малта през септември. Класирането до момента: Италия - 13, България - 10, Чехия - 8, Дания - 6,  Армения - 3,  Малта - 0.